II edycja PPS – kształtujemy nową jakość w życiu publicznym

Właśnie ogłosiliśmy wyniki rekrutacji do II edycji Programu Przywództwa Społecznego. Zatem już od września, 18 uczestniczek i uczestników rozpocznie swoją drogę w ramach najlepszego programu liderskiego w Polsce.

– Program jest skierowany do szeroko rozumianych liderów przyszłości. Zarówno społeczników jak i tych, którzy mają aspiracje polityczne.  Zaś naszym głównym celem jest nie tylko kształtowanie nowych liderów, ale przede wszystkim nowej jakości w życiu publicznym – tłumaczy dr Anna Materska-Sosnowska koordynatorka programu.

W rekrutacji wzięło udział ponad 40 liderów z całej Polski, więc wybór kandydatów nie był prosty. Uczestnicy nie płacą za naukę – ten projekt stanowi szczególny element misji Studium Obywatelskiego im. Pawła Adamowicza. Wybrani odwiedzą pięć polskich miast – Warszawę, Białystok, Rzeszów, Izabelin oraz Gdańsk. Wezmą udział w warsztatach z psychologii przywództwa, inspirujących spotkaniach ze społecznymi autorytetami, a także opracują projekt zmiany społecznej. Ponadto będą mieli możliwość współpracy z wybranym przez siebie mentorem w ramach warsztatu mistrzowskiego. Wśród gości, z jakimi się spotkają, będą m.in.: prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Białegostoku prof. UwB Tadeusz Truskolaski czy prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.