Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 w SOPA – fotorelacja

Nowy rok akademicki 2023/2024, nowi studenci, nowe wyzwania – idea patrona Studium Obywatelskiego, prezydenta Pawła Adamowicza, trwa dzięki Wam! W trakcie weekendu 27-29.10.2023 spotkaliśmy się w Warszawie z liderami, prowadzącymi, jak i nowymi słuchaczami.

Wykład inauguracyjny w auli PKiN wygłosił Jacek Żakowski. Nowych studentów witali Stanisław Mocek (rektor Collegium Civitas), prezydent Aleksandra Dulkiewicz, Dobrawa Morzyńska (Fundacja Gdańska), Paweł Kowal oraz Marek Dąbkowski.

Wspólnie z płk. dr. Piotrem Potejko z ogromną radością rozpoczęliśmy zajęcia dla 1. grupy studiów MBA Bezpieczeństwo Publiczne. Z kolei uczestnicy kierunku MBA Dyplomacja w niedzielę 29 października zwiedzili warszawską rezydencję ambasadora Zdzisława Rapackiego. Wraz z gospodarzem oraz Ambasadorem Tomaszem Orłowskim dyskutowali na temat protokołu dyplomatycznego oraz tajników międzynarodowych negocjacji. Zajęcia grupy MBA Dyplomacja odbywały się między innymi
w gościnnych progach Krajowej Izby Gospodarczej. Dziękujemy za zaproszenie oraz ciekawe
i prowadzone w kameralnej atmosferze zajęcia z Jerzym Dróżdżem, Dyrektorem Biura Współpracy
z Zagranicą KIG.

Nasi absolwenci i uczestnicy SOPA Club brali także udział w Forum Energia dla Europy. Była to świetna okazja do spotkań ludzi aktywnych, działających w sektorze publicznym, które zainspirują liderów do wykorzystania swojego potencjału w zakresie edukacyjnym, gospodarczym i obywatelskim.

Dziękujemy naszym partnerom, Collegium Civitas, Uczelni Vistula, Fundacja Energia dla Europy,
z którymi możemy kontynuować tę potrzebną inicjatywę. Słuchaczkom i słuchaczom Studium życzymy wielu sukcesów na nowej akademickiej drodze!

Fot. Adrianna Ossowska oraz Adrian Werner