Program Przywództwa Społecznego: Zakończenie 2. edycji wyjątkowej inicjatywy

Kolejna fantastyczna przygoda dobiegła końca. W dniach 8-10 marca 2024 roku w Gdańsku zakończyliśmy 2. edycję Programu Przywództwa Społecznego. Przez trzy intensywne dni uczestnicy brali udział w inspirujących spotkaniach, warsztatach i wykładach, które miały na celu nie tylko podsumowanie dotychczasowych aktywności, ale również przygotowanie liderów do dalszych działań na rzecz swoich społeczności.

Dyskusje we wnętrzach Olivia Star

Dzień Kobiet w takich okolicznościach zapamiętamy na długo. W piątek, 8.03 rozpoczęliśmy ostatni etap Programu Przywództwa Społecznego. W przepięknych wnętrzach Olivia Star odbyła się dyskusja z udziałem Prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, dr Anny Materskiej-Sosnowskiej, prezesa Fundacji Gdańskiej Jacka Bendykowskiego oraz Pawła Kowala.

Warsztaty i wykłady na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk

Sobota (9.03) była dniem intensywnych warsztatów przeprowadzanych w wyjątkowej lokalizacji – na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk. Anna Wieczorek oraz Małgorzata Jarmoc-Hecht przybliżyły uczestnikom aspekty społecznej roli przywódcy. Wieczorny wykład dr. Adama Aduszkiewicza na temat „Kodeksu etycznego przywódcy” i „Wyboru lidera” zakończył dzień pełen inspiracji i wartościowej wymiany doświadczeń.

Ceremonia wręczenia dyplomów w Europejskim Centrum Solidarności

Niedziela, 10 marca, była kulminacyjnym momentem weekendu. W  bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się prezentacje projektów końcowych. Tuż po tej części miało miejsce uroczyste rozdanie dyplomów. W wydarzeniu brała udział wiceprezydent Gdańska, Monika Chabior, a także dr Anna Materska-Sosnowska, Anna Wieczorek, Małgorzata Jarmoc-Hecht, dr hab. Bartłomiej Biskup oraz przedstawiciele Miasta Gdańska i Fundacji Energia dla Europy. Tym samym uczestnicy oficjalnie ukończyli Program Przywództwa Społecznego, stając się liderkami i liderami gotowymi do działania i zmiany swoich lokalnych społeczności.

2. edycja Programu Przywództwa Społecznego trwała równo  6 miesięcy. W tym czasie zawiązały się nowe znajomości oraz przyjaźnie. Uczestnicy mieli możliwość poznania praktyk dobrego lidera oraz zajrzenia w głąb siebie, dzięki pracy z trenerkami z Akademii Psychologii Przywództwa.