Nowy kierunek w SOPA: Bezpieczeństwo Publiczne

Nowoczesny program, doświadczona kadra specjalistów, forma hybrydowa, wreszcie dyplom MBA plus kilka certyfikatów i uprawnień w pakiecie. Od października rusza kierunek Bezpieczeństwo Publiczne. Zapisy trwają!

Bezpieczeństwo Publiczne jest odpowiedzią na coraz bardziej nasilające się zagrożenia XXI wieku: ataki hackerskie, klęski żywiołowe, ale też wszelkie kryzysy polityczno-społeczne.
– Szkolimy liderów, uczymy, jak zarządzać kryzysem, jak ustrzec swoją placówkę przed cyberatakami. W toku studiów studenci mają też możliwość uzyskać liczne certyfikaty – tłumaczy płk dr Piotr Potejko, kierownik MBA Bezpieczeństwo Publiczne.
Nowoczesny program został stworzony przez grono wybitnych ekspertów związanych ze służbami mundurowymi, specjalistami zajmującymi się cyberbezpieczeństwem i sztuczną inteligencją oraz akademikami, psychologami i dziennikarzami.

Do kogo kierujemy MBA Bezpieczeństwo Publiczne?

Przede wszystkim do tych, którzy planują poszerzyć kompetencje w zakresie ogólnie pojmowanego bezpieczeństwa i chcą stać się specjalistami na wielu poziomach aktywności publicznej, służb państwowych oraz sektora prywatnego.

Czego uczymy?

  • Zarządzania kryzysowego (wojna, ataki w cyberprzestrzeni, dezinformacja, terroryzm, pandemia, zagrożenia infrastruktury krytycznej, klęski żywiołowe);
  • budowania strategii bezpieczeństwa w instytucjach publicznych i sektorach prywatnych;
  • diagnozowania zagrożenia i tworzenia m.in. zabezpieczenia przed przeciekiem danych;
  • zarządzania konfliktem. Pokazujemy, jak wykorzystywać elementy psychologii, socjologii oraz prawa do rozwiązywania konfliktów, organizowania i zarządzania strukturami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo publiczne.

Co nas wyróżnia?

Studenci mają możliwość otrzymania licznych certyfikatów. Uzyskają m.in. uprawnienia audytora bezpieczeństwa informacji normy 27001 (zgodny z ustawą), inspektora ochrony danych osobowych, a także certyfikat ze szkolenia ochrony informacji niejawnych i pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach kryzysowych.

Studia prowadzimy we współpracy z Collegium Civitas. Trwają trzy semestry w formule hybrydowej – 70% zajęcia zdalne online, 30% zajęcia stacjonarne odbywające się w weekendy w Warszawie. W celu podjęcia nauki na studiach MBA wystarczy posiadać wykształcenie wyższe I stopnia – licencjat bądź inżynier. Pracodawcy mają możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie swoich pracowników na omawianych studiach.

Rekrutacja trwa do 21 października, a inauguracja roku akademickiego odbędzie się 28 października 2023 r. w Warszawie.