KIEROWNIK STUDIÓW
prof. Tomasz Orłowski – kierownik studiów, ambasador tytularny. Studiował archeologię, literaturę francuską i porównawczą oraz cywilizację średniowieczną na uniwersytetach: Łódzkim, Mikołaja Kopernika w Toruniu i w Poitiers, w którym otrzymał dyplom doktorski DEA. Od 1990 r. pracuje w Ministerstwie Spraw Zagranicznych zajmując stanowiska wicedyrektora departamentu Europy, Systemu Narodów Zjednoczonych i Problemów Globalnych, sekretarza generalnego polskiego Komitetu ds. UNESCO. Wiceprzewodniczący Komisji Administracyjnej UNESCO i sprawozdawca Konferencji Generalnej. Dyrektor Protokołu Dyplomatycznego od 2005r. , ambasador RP we Francji w latach 2007-2014, wiceminister Spraw Zagranicznych w 2014 r., potem ambasador RP we Włoszech w latach 2015-2017. Wykładał na licznych uczelniach w kraju i za granicą, obecnie w Akademii Dyplomatycznej MSZ i Paris School of International Affairs na Sciences Po w Paryżu. Członek korespondent francuskiej Académie des Sciences morales et politiques. Autor licznych publikacji, w tym podręczników protokołu dyplomatycznego i praktyki dyplomatycznej.
KADRA
prof. Wawrzyniec Konarski – rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, Specjalizuje się w historii i systemie politycznym Irlandii. Wykładał m.in. w Finlandii, Danii, Irlandii, Chorwacji, Słowacji, USA, i na Węgrzech. Autor wielu publikacji z dziedziny nauk politycznych w języku polskim i angielskim.
dr hab. Paweł Kowal – Politolog i historyk, publicysta, prof. ISP PAN oraz Studium Europy Wschodniej UW, pracuje w Kolegium Europejskim w Natolinie. Kieruje Radą Naukową Przedstawicielstwa PAN w Kijowie. Autor książek: pt. Testament Prometeusza. Źródła polityki wschodniej III Rzeczypospolitej; Spokojnie już nie będzie; Abakanowicz. Trauma i sława.
dr Zdzisław Rapacki – w latach 2004-2010 był ambasadorem RP przy Biurze ONZ w Genewie, Konferencji Rozbrojeniowej i innych organizacjach. W latach 2008-2009 – przewodniczący Rady Administracyjnej Międzynarodowej Organizacji Pracy i Komitetu Całości negocjującego rezolucję w sprawie światowego kryzysu finansowego i gospodarczego. W 2006 r. przewodniczący Konferencji Rozbrojeniowej. W latach 1996-2004 i 2010-2012 – doradca Prezydenta RP.
prof. Marek Grela – dyplomata, ekonomista, były wiceminister spraw zagranicznych, Ambasador RP przy Unii Europejskiej (2002-2006) oraz Dyrektor ds. transatlantyckich oraz walki z terroryzmem w Radzie Unii Europejskiej, a następnie główny doradca w Europejskiej Służbie Dyplomatycznej EEAS (2006-2012). Były wieloletni pracownik polskiej dyplomacji i organizacji międzynarodowych.
dr Ewa Suwara – pracowała na stanowiskach eksperckich i kierowniczych dla UE, ONZ i Polski w Afganistanie, Malawi, Maroku, Brukseli, obecnie szefowa biura Misji Wspólnej Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa Unii Europejskiej w Gruzji (z ramienia MSZ RP).
Janusz Niesyto – ambasador tytularny, były długoletni urzędnik Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Były ambasador ad personam, wieloletni dyrektor Protokołu Dyplomatycznego MSZ, dyrektor Gabinetów trzech ministrów spraw zagranicznych RP: K. Skubiszewskiego, D. Rosatiego i B. Geremka. Ambasador nadzwyczajny i pełnomocny RP w Szwajcarii i Liechtensteinie oraz w Finlandii.
Marcin Wiącek – profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2017 roku jest kierownikiem Zakładu Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji UW. Od 2021 roku Rzecznik Praw Obywatelskich.
Anna Szczepańska-Dudziak – profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, specjalistka w dziedzinie stosunków międzynarodowych, dyplomacji i polityki zagranicznej, absolwentka studiów podyplomowych i kursów z zakresu integracji europejskiej, protokołu dyplomatycznego oraz służby zagranicznej.
dr Ryszard Schnepf – historyk, politolog i dyplomata. Jego główne obszary badań i nauczania akademickiego to globalne zagrożenia i konflikty, polityka amerykańska i latynoamerykańska, historia ruchów politycznych i społecznych. Były ambasador RP w Urugwaju, Kostaryce, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych.
Grzegorz Poznański – ambasador RP w Estonii (w latach 2010 – 2014), obecnie dyrektorSekretariatu Rady Państw Morza Bałtyckiego w Sztokholmie
Tomasz Chłoń, pracował w Stałym Przedstawicielstwie RP przy NATO, ambasador RP w Estonii (w latach 2005 – 2010) oraz Słowacji (2013 – 2015). Jest autorem publikacji: Droga Finlandii do Unii Europejskiej, Rosja bliżej NATO i Polska na forum ONZ oraz artykułów w prasie fińskiej.