Uroczysta inauguracja oraz obrony projektów dyplomowych w Studium Obywatelskim im. Pawła Adamowicza

Za nami podwójna uroczystość – weekend 17-18.02.2024 w Gdańsku upłynął pod znakiem inauguracji nowej grupy MBA Dyplomacja oraz otwartych obron projektów dyplomowych studentów MBA Zarządzanie Polityką Energetyczną i Klimatyczną. Wydarzenie otworzyło kolejny ważny etap w działalności Studium Obywatelskiego im. Pawła Adamowicza, podkreślając jego rolę w kształtowaniu nowoczesnej i odpowiedzialnej kadry liderów – żegnamy absolwentów i jednocześnie otwieramy się na nowe ambitne i gotowe do działania osoby.

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku ponownie zamieniło się w centrum nauki i dialogu na rzecz przyszłości, goszcząc przedstawicieli i słuchaczy Studium. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz otworzyła wydarzenie wykładem inauguracyjnym. Nowi słuchacze programu MBA Dyplomacja zostali powitani z otwartymi ramionami!

Innowacyjne podejścia do tematów ekologii, modernizacji energetycznych, odpowiedzialnej gospodarki przestrzennej czy propozycja „roślinnych ewolucji” –  obrony uczestników Zielonego MBA to odpowiedzialne spojrzenie na świat przez pryzmat koniecznych innowacji. Ich zaangażowanie i odpowiedzialne spojrzenie na świat spotkały się z uznaniem i pozytywną oceną wykładowców – Jakuba Wiecha oraz Łukasza Wyszyńskiego. Nie zabrakło merytorycznej dyskusji, pytań oraz debaty nad poszczególnymi zagadnieniami. Wszystkim grupom gratulujemy interesujących projektów! Wierzymy, że dzięki wspólnym wysiłkom uda się wprowadzić je w życie.

Wieczorne spotkanie wokół książki „Praktyka Dyplomatyczna”, autorstwa amb. Tomasza Orłowskiego zintegrowało zarówno obie grupy MBA Dyplomacja, jak i przedstawicieli kierunku Zarządzanie Polityką Energetyczną i Klimatyczną. W dyskusji wzięli również udział obecni na sali Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, Jacek Bendykowski, prezes Fundacji Gdańskiej, ambasador Andrzej Rapacki, a także Prezydent Aleksandra Dulkiewicz. Spotkanie moderowane przez Agnieszkę Michalak, dziennikarkę National Geographic Traveler Poland, podkreśliło znaczenie dialogu i wymiany doświadczeń w kontekście dyplomacji w dynamicznie zmieniających się czasach.

Sobotni dzień zwieńczyła integracja uczestników wydarzenia oraz członków SOPA Club – w Studium stawiamy na relacje i wierzymy, że edukacja nie kończy się wraz z otrzymaniem certyfikatu. Klub Absolwenta to przestrzeń otwarta na wszystkich, którzy ukończyli nasze programy. Sieciujemy kontakty i motywujemy absolwentów do dalszych działań na rzecz inicjatyw obywatelskich

W niedzielny poranek (18.02.2024) wspólnie z przedstawicielami Collegium Civitas (partner Studium) wręczyliśmy dyplomy uczestnikom programu MBA Zarządzanie Polityką Energetyczną i Klimatyczną. Zakończenie studiów to nie tylko podsumowanie miesięcy wytężonej pracy i nauki, ale przede wszystkim początek nowego rozdziału dla absolwentów, przed którymi stoją kolejne wyzwania. Wierzymy, że wiedza zdobyta w trakcie ostatnich miesięcy wspólnej przygody okaże się pomocna w codziennych działaniach. Studium Obywatelskie im. Pawła Adamowicza dziękuje za zaangażowanie, gratuluje sukcesu i z niecierpliwością oczekuje na dalsze osiągnięcia swoich absolwentów!

_______

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dołączeniem do naszej społeczności – rozpocznijcie nowy rozdział w karierze z programami MBA Studium Obywatelskiego im. Pawła Adamowicza:

Staw czoła wyzwaniom klimatycznym, zdobądź wiedzę, która pomoże Ci we wdrożeniu odpowiedzialnych strategii w firmie, organizacji lub zespole. Dołącz do studiów MBA Zarządzanie Polityką Energetyczną i Klimatyczną.

Zdobądź lub rozszerz wiedzę w zakresie bezpieczeństwa publicznego – rozwijaj kompetencje w zarządzaniu tym obszarem w sektorze publicznym, prywatnym oraz pozarządowym! Postaw na MBA Bezpieczeństwo Publiczne.