Vivat academia vivant professores, czyli podsumowanie 2. edycji MBA Dyplomacja i 4. edycji Zielonego MBA

Przełom maja i czerwca 2024 w Studium Obywatelskim im. Pawła Adamowicza upłynął pod znakiem znaczących osiągnięć i ważnych momentów dla naszej społeczności akademickiej. Z radością podsumowujemy kluczowe wydarzenia, które miały miejsce w ostatnich dniach.

  1. grupa MBA Dyplomacja kończy studia z sukcesem! 

W sobotę, 25.05 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyły się obrony prac dyplomowych drugiej grupy programu MBA Dyplomacja. Pod okiem naszych ekspertów – ambasadora Tomasza Orłowskiego, ambasadora Zdzisława Rapackiego i ambasadora Marka Greli – nasi studenci wykazali się nie tylko głęboką wiedzą, ale i zdolnościami oratorskimi. Nie brakowało wartkich, a przy tym merytorycznych wystąpień, nawiązujących do prac dyplomowych. Poruszane tematy były różnorodne, odzwierciedlając szerokie zainteresowania i kompetencje naszych studentów.

Wieczorem, podczas ceremonii w restauracji Ołowianka, wręczyliśmy dyplomy naszym słuchaczom, co było zwieńczeniem kilkunastu miesięcy nauki. W uroczystości uczestniczyli znaczący goście, w tym Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, zastępczyni dyrektora ECS, Magdalena Mistat, poseł na Sejm RP, Paweł Kowal, prezes Fundacji Gdańskiej, Jacek Bendykowski oraz ambasadorowie Tomasz Orłowski, Zdzisław Rapacki i Marek Grela. Dziękujemy wszystkim za obecność, a naszym absolwentom raz jeszcze gratulujemy!

SOPA Club – zjazd absolwentów i warsztaty

Równocześnie do zjazdu MBA Dyplomacja na Polsat Plus Arena Gdańsk w weekend 25-26 maja odbywało się spotkanie SOPA Club. 2 dni, czterech prowadzących, tętniąca przedkoncertowym życiem przestrzeń stadionu i bardzo zróżnicowane tematy: od ekologii, zielony ład, przez kwestie dotyczące odpowiedzialnego przywództwa, a także zarządzania strachem (w kontekście wojny za naszą wschodnią granicą). Wiedzą dzielili się zaproszeni eksperci: Dariusz Duma i Grzegorz Onichimowski Paweł Poncyljusz i Paweł Kowal. Dziękujemy za aktywne uczestnictwo i zaangażowanie w rozwijanie myśli naszego patrona, Pawła Adamowicza.

Podsumowanie czwartej edycji „Zielonego MBA” (1-2 czerwca 2024)

Kolejne dni przyniosły podobne sukcesy. W sobotę, 1.06 w Warszawie, w auli naszego partnera Collegium Civitas, odbyły się obrony studentów czwartej grupy kierunku MBA Zarządzanie Polityką Energetyczną i Klimatyczną. Obecni na sali kierownicy grup, Łukasz Wyszyński oraz Paweł Poncyljusz oceniali projekty i prowadzili dyskusję z poszczególnymi grupami.

Następnego dnia, w niedzielę 2.06, w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, odbyła się ceremonia wręczenia dyplomów, gdzie razem z naszymi partnerami świętowaliśmy kolejne osiągnięcia naszych absolwentów. W uroczystości wzięli udział: Stanisław Mocek, rektor Collegium Civitas, Paweł Poncyljusz, Łukasz Wyszyński, prof. Paweł Kowal, a także przedstawiciele Fundacji Energia dla Europy.

Dziękujemy wykładowcom, partnerom, sympatykom Studium i gratulujemy naszym absolwentom! Drzwi do SOPA Club stoją otworem!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dołączeniem do naszej społeczności – rozpocznijcie nowy rozdział w karierze z programami MBA Studium Obywatelskiego im. Pawła Adamowicza:

Staw czoła wyzwaniom klimatycznym, zdobądź wiedzę, która pomoże Ci we wdrożeniu odpowiedzialnych strategii w firmie, organizacji lub zespole. Dołącz do studiów MBA Zarządzanie Polityką Energetyczną i Klimatyczną.

Zdobądź lub rozszerz wiedzę w zakresie bezpieczeństwa publicznego – rozwijaj kompetencje w zarządzaniu tym obszarem w sektorze publicznym, prywatnym oraz pozarządowym! Postaw na MBA Bezpieczeństwo Publiczne.