„Studio Obywatelskie” – nowa audycja w radiu RDC

 

Radio RDC we współpracy ze Studium Obywatelskim wprowadza do swojej oferty programowej „Studio Obywatelskie”, cotygodniową audycję poranną. Odcinek pilotażowy został wyemitowany w poniedziałek, 6.05, natomiast każda kolejna audycja będzie nadawania w środy o godzinie 8:00. 

 

Audycja ma na celu zapewnienie platformy do dyskusji na tematy związane ze zmianami klimatycznymi, energetyką, dyplomacją oraz bezpieczeństwem, zarówno w kontekście krajowym, jak i międzynarodowym. „Studio Obywatelskie” zamierza także poruszać tematy związane z ekologią, bezpieczeństwem cybernetycznym oraz zarządzaniem kryzysowym, nie omijając spraw związanych z przywództwem społecznym i samorozwojem. Gośćmi programu będą eksperci (wykładowcy stanowiący kadrę Studium) zajmujący się zagadnieniami związanymi ze zmianami klimatycznymi i energetyką, dyplomacją krajową oraz międzynarodową, a także szeroko pojmowaną tematyką bezpieczeństwa.

W pierwszym pilotażowym nagraniu udział wzięli Agnieszka Michalak – dziennikarka i wykładowczyni, oraz Marek Dąbkowski – wiceprezes Fundacji Energia dla Europy.

Po co komu studia po studiach? Posłuchaj pierwszego odcinka audycji „Studio Obywatelskie”!

Ambasador Tomasz Orłowski gościem audycji

 

Jak działa dyplomacja w świecie niespokojnym i nieprzewidywalnym? To temat programu wyemitowanego w środę, 8 maja, tuż po godz. 8:00. Gościem nowej audycji „Studio Obywatelskie” był dyplomata i nauczyciel akademicki, były ambasador RP we Francji, Księstwie Monako, we Włoszech i San Marino – prof. Tomasz Orłowski. Kierownik kierunku MBA Dyplomacja rozmawiał z redaktorem Robertem Łuchniakiem, zapis spotkania dostępny jest na stronie radia RDC oraz na platformie YouTube:

 

 

Ważne tematy, nurtujące kwestie, głosy ekspertów – słuchaj co tydzień! Środa, godz. 8:00:

▪️ W eterze na Mazowszu
▪️ Na rdc.pl
▪️ W aplikacji mobilnej
▪️ Podcasty na rdc.pl/podcasty