3 semestry, 305 godzin zajęć (realizowanych zarówno stacjonarnie, jak i online), spotkania z najlepszymi polskimi ekspertami, szkolenia ze wszystkich instrumentów współczesnej dyplomacji i współpracy międzynarodowej – tak w skrócie prezentuje się program naszych studiów MBA Dyplomacja, organizowanych razem z Akademią Finansów i Biznesu Vistula. Kierownikiem jest prof. Tomasz Orłowski, dyplomata, były ambasador Polski we Francji, Monako oraz we Włoszech. Rekrutacja do nowej grupy rusza na początku 2023 r.

Dzisiejszy świat potrzebuje dyplomatów – osób, które poprzez sprawną współpracę będą łagodzić narastające konflikty i utrzymywać partnerskie relacje nie tylko w obszarze polityki, ale także we wszelkiego typu organizacjach pozarządowych. W Studium Obywatelskim im. Pawła Adamowicza wiemy, jak przygotować przedstawicieli wspomnianych instytucji do skutecznych relacji międzynarodowych. Dodatkowo łączymy to z programem MBA!

Pracujesz lub zamierzasz pracować w jednostkach samorządu terytorialnego, biznesie, instytucjach kultury oraz sportu lub w sektorze szkolnictwa wyższego? Interesujesz się kwestią integracji europejskiej i prowadzeniem projektów w ramach współpracy transgranicznej? Zależy Ci na rozwinięciu kompetencji i rozszerzeniu kontaktów? To studia dla Ciebie! Dołącz do grona kształconego przez ekspertów!

„Zmienność i niepewność współczesnego świata łączy się z rosnącym przekonaniem, że trudno radzić się w nim samotnie, za to pomaga współpraca narodowa, której niezbędnym instrumentem jest dyplomacja. Wprowadzą do niej nasze studia” – mówi amb. Tomasz Orłowski, kierownik kierunku MBA Dyplomacja.

Uczestnicy kierunku podczas zjazdów stacjonarnych oraz zajęć zdalnych biorą udział w spotkaniach z praktykami, którzy od lat działają w obszarze szeroko pojętej dyplomacji. W kameralnej atmosferze dzielą się wiedzą i swoim doświadczeniem ze słuchaczami. Dotychczasowy program współtworzyli m.in. prof. Agnieszka Cianciara, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, czy prof. Adam Bodnar.

 

Zapisy i rekrutacja odbywają się w linku poniżej